Háború és lopás 3. rész – Az ukrán termőföld több mint negyede óriáscégek kezébe került, mutatjuk, melyek ezek!

Cikksorozatunk legújabb részében bemutatjuk, melyek az ukrán termőterületeken gazdálkodó lagnagyobb cégek, és milyen ezek háttere.

Ez lenne gyakorlatilag a legsötétebb forgatókönyv Kijev számára.
Kijevnek nehéz időszaka volt a közelmúltban: korábbi legmegbízhatóbb szövetségese, Lengyelország bejelentette, hogy a fegyverszállítmányokat felfüggeszti és inkább saját országát fogja felfegyverezni, emellett úgy tűnik, a nagy nyugati szövetségesek támogatása is kezd halványodni.
Ebből az apropóból a Sky News riportere szólaltatta meg Mark Canicant, a Centre for Strategic and International Studies (CSIS) elemzőjét, aki azt mondta: „ha nagy nyomás alá helyezik az amerikai kormányt, és a rövidtávú támogatásokhoz is hozzá kell nyúlnia, akkor Ukrajna komoly bajban lenne”.
Nem kérdés: Ukrajna abszolút mértékben az USÁ-tól és a NATO-tól függ. Ha minden támogatás egyszer csak eltűnne, akkor néhány hétig még folytathatják a harcot, utána összeomlanának”
– figyelmeztetett.
Elmondása szerint egy háború során folyamatos lőszer- és fegyverellátmányra van szüksége a hadseregnek. Ha ez nincs meg, kénytelenek lesznek keményen porciózni a készleteket. „Ha napi 10 ezer tüzérségi lövedéket van, sok célpontra lőhetsz. Ha már csak 5 ezer van, akkor muszáj prioritásokat mérlegelned, ezer lövedéknél pedig még inkább”.
Nyitókép: Anatolii Stepanov / AFP
Kapcsolódó cikkek a Háború Ukrajnában aktában.
Nyolcvan helyen csaptak le.
„Újabb eladósodások elé nézünk a következő hét évben” – mondta Bóka János.
„Ha az emberek fellázadnak az ilyen erőszakos emberrablások ellen, akkor abba fogják hagyni!” – fogalmazott egy hozzászóló, miután kiderült, mi történt egy orvossal Odesszában.